Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne

Często sama zabawa w teatr jest większym sukcesem, niż występ przed publicznością. Warto pamiętać, że teatr pozwala na to, aby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieść się w fantastyczny świat cudów i magii.

Zajęcia rozwijają aktywność twórczą dzieci i ich wyobraźnię. Pozwalają na swobodne wyrażanie emocji i współdziałanie z grupą rówieśników. Zabawy grupowe oraz ćwiczenia w parach pozwalają dzieciom na współpracę w grupie.

Głównym celem zajęć teatralnych jest zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznawanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych. Wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych zakończonych występem przed publicznością.

Przedszkolaki przy pomocy tkaniny, gazet, szarf, poduszek czy balonów mogą urzeczywistniać swoje marzenia, zamieniając się w super bohaterów lub księżniczki z zamku, których strzeże ziejący ogniem smok. Chodzenie w stumilowych bucikach wykonanych z gazet, poruszanie się w samochodzie z kartonu albo jeżdżenie na koniu w zbroi z foli aluminiowej jest najwspanialszym pomysłem na świecie zwłaszcza, że wszystko odbywa się w towarzystwie odpowiedniej muzyki, która tworzy świat przedszkolnych improwizacji. Dziecko w zabawach w teatr bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Staje się bohaterem, uczestniczy w przygodach, uczy się pokazywać smutek i radość.