Tenis

Tenis

Obroty, skręty, podskakiwanie, szybkie starty i zwroty – to jest to, co maluchy lubią najbardziej! Na zajęciach tenisa dzieci pozbędą się nadmiaru energii i wspaniale rozwiną kondycję. 

Uczymy dzieci nowoczesną i bezpieczną techniką tenisową. Tenis to sport dla maluchów o różnym poziomie zaawansowania. Dostosowujemy przybory do umiejętności: krótkie rakiety, piłki gąbczaste, piłki o zmniejszonej kompresji i docelowo: piłki tenisowe. Na zajęciach tenisa ziemnego dzieci korzystają z profesjonalnego sprzętu.

Nastawiamy się na indywidualny kontakt z dziećmi, na zajęciach stwarzamy miłą i przyjazną atmosferę. Urozmaicamy zajęcia o gry zespołowe i zabawy ogólnorozwojowe. Dbamy także o wychowanie i kulturalne zachowanie naszych podopiecznych.

Instruktor tenisa ziemnego dla dzieci w przedszkolu, od 1990 roku prowadzi Szkołę Tenisa Ziemnego SMECZ, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, nauczycielem wychowania fizycznego i instruktorem Polskiego Związku Tenisa.

Tenis w przedszkolu – korzyści:

  • tenis to zajęcia ogólnorozwojowe: równomiernie kształtują szybkość, siłę, gibkość, refleks, koordynację, wytrzymałość i skoczność, czyli wszystkie cechy motoryczne, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
  • to gra towarzyska – umiejętność gry w tenisa to atut, dzięki któremu łatwo nawiązać nowe znajomości
  • dzieci o słabszej motoryce – dzięki tenisowi – podniosą swoją sprawność, natomiast zdolne ruchowo mogą zostać prawdziwymi zawodnikami
  • dzieci mogą rozwijać własne umiejętności i zdobywać pewność siebie, a także próbować swych sił z rywalami
  • tenis ziemny poprawia zdrowie, samopoczucie i odporność organizmu