O przedszkolu

IBMokronosek

IBMokronosek to wyjątkowe miejsce. Powstało w wyniku nawiązania współpracy między firmą IBM, a właścicielem Dziecięcego Centrum Edukacyjno – Sportowego Bohdanem Tomaszewskim.

Jestem przekonana, że profesjonalizm i doświadczenie Dyrektora Bohdana Tomaszewskiego w prowadzeniu placówek oświatowo – terapeutycznych dają gwarancję powodzenia i rozwoju placówki, która oferuje bezpieczne miejsce dla dzieci w wieku przedszkolnym. Już po kilku pierwszych miesiącach funkcjonowania IBMokronoska obserwujemy każdego ranka uśmiechnięte dzieci i szczęśliwych rodziców, którzy pod koniec dnia otrzymują pełną informację na temat swojej pociechy.

Panie wychowawczynie z otwartością i ze szczegółami informują opiekunów, co dziecko zjadło, czy spało, jaką wykonało pracę plastyczną i czy bawiło się z innymi dziećmi.

Przedszkole IBMokronosek czynne jest przez cały rok (nie robimy przerwy wakacyjnej). Tworzy je pełna entuzjazmu i potencjału, wykwalifikowana kadra, twórczych i pomysłowych wychowawców. A gdy na buźki naszych Przedszkolaków wkrada się smutek, zawsze znajdzie się wsparcie ulubionej pani, która przytuli, wytłumaczy, zajmie zabawą.

Mając doświadczenie w prowadzeniu Przedszkoli: Mokronoska 1 i Mokronoska 2, wiemy jak ważne są spotkania z rodzicami i opiekunami. Takie odbyły się już w czasie warsztatów bożonarodzeniowych i uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie ze wzruszeniem oklaskiwali swoje wnuczęta, w czasie ich artystycznych prezentacji i z namaszczeniem przyjmowali ręcznie przygotowane laurki.

Przedszkole wciąż zmienia wizerunek, stroi się w tematyczne dekoracje. Na przedszkolnych oknach pojawiały się słoneczka, grzybki, krople deszczu, płatki śniegowe, czy czerwone serduszka różnych wielkości. Na tablicy informacyjnej i drzwiach wejściowych rodzice mogą przeczytać ważne informacje dotyczące przebiegu dnia, zajęć dodatkowych, czy założeń edukacyjnych.

Plan zajęć w przedszkolu – zobacz szczegóły

IBMokronosek ma swój plac zabaw. Znajdują się tam certyfikowane zabawki ogrodowe. Dzieci pod opieką wychowawców chętnie bawią się w piaskownicy, w zaczarowanym domku, w berka, piłkami czy chustą Klanzy. Kiedy letnie słońce pozwala na odrobinę lenistwa, nasze Przedszkolaki mogą poleżeć na kocyku i posłuchać jak Pani czyta bajki.

Do oferty IBMokronoska wprowadzamy coraz ciekawsze, atrakcyjne zajęcia dodatkowe. Dzieci mogą korzystać z lekcji pływania na basenie Redeco, mini tenisa, zajęć teatralnych, rytmiki i nauki języka angielskiego. Wszystkie Przedszkolaki są objęte przesiewowym badaniem logopedycznym, a Pani Małgosia, wtedy gdy istnieje taka konieczność, prowadzi indywidualne zajęcia logopedyczne.

Niezwykłe jest to, że do IBMokronoska przyprowadzane są dzieci różnych narodowości. Mamy przyjemność przyglądać się jak szybko uczą się języka polskiego, jak chętnie przyswajają sobie polskie rymowanki i piosenki. Oczywiście jest to także ważne dla naszej Kadry, która doskonali swój język angielski w czasie rozmów z obcojęzycznymi Rodzicami.
IBMokronosek to miejsce, które inspiruje i motywuje do realizacji nowych pomysłów, zaraża swoją energią, którą staramy się przekazywać dzieciom, nauczycielkom, rodzicom i przyjaciołom naszego Przedszkola
Violetta Japa
Dyrektor ds. pedagogicznych
IBMokronosek