IBMokronoski w teatrze

,,Patrz jak wysoko jestem Pani!,, – wykrzykują dzieciaki, podziwiając widoki zza okna autokaru.

Każde z dzieci wraz z nauczycielkami ruszyło z zaciekawieniem oraz ekscytacją na wycieczkę w tajemnicze miejsce jakim jest Magiczny Teatr Muzyczny we Wrocławiu.

Przedstawienie pt. ,, Dziecko dziecko to interaktywny spektakl poświęcony tematyce buntu u dzieci, ich bezpieczeństwa i radosnej edukacji, w którym akcja rozgrywa się na łące. Mały kurczaczek Żako uwielbia psocić, rozrabiać i nigdy nie słucha mamy. Na nic zdają się prośby i groźby rodziny i przyjaciół. Kurczaczek nie chce uczyć się z innymi dziećmi, nie chce też śpiewać z nimi piosenek, mimo że dzieci bardzo go o to proszą. Wydaje mu się, że bycie niegrzecznym jest zabawne i kiedy pewnego dnia ucieka na łąkę kurce Wandzi, stanie się coś, co mocno wpłynie na postępowanie głównej postaci. Bajkowi bohaterzy postarali się pokazać dzieciom, jak wspaniale można razem spędzać czas ucząc się i bezpiecznie bawiąc. Pokazali jak ważne jest to, aby zabawa była zawsze bezpieczna, a słuchanie rodziców i nauczycieli wcale nie takie nudne.

Przedstawienie było pełne humoru, pięknej poezji i śpiewu, a przede wszystkim ważnych prawd życiowych zwłaszcza, że spektakl ma charakter interaktywny, więc dzieci w pełni uczestniczyły w toczącej się akcji: rozwiązywali problemy, odpowiadali na postawione pytania i śpiewali razem bohaterami piosenki.

Dyrekcja i Kadra IBMokronoska